Paříž

Letenky, ubytování, na kole, autem, průvodce, ceny, co navštívit

Paříž autem

Poslední změna , autor

Jak autem do Paříže

Paříž autem znamená výlet z na asi 10-11 hodin. Cesta vede na , Rozvadov, následně přes celé - Norimberk, Heilbronn, Mannheim do Kaiserlauternu, Metz, kolem Verdunu do Reims a otamtud už je to do coby kamenem dohodil.

Celá cesta se jede po dálnici. V je trasa většinou rychlostně neomezená, takže můžete frčet klidně 200 km/h, pokud to vaše snese a pokud se na to jako řidiči cítíte.

v Německu jsou zdarma. V ČR samozřejmě platíte za dálniční známku. Ve Francii se na dálnicích vybírá . Na trase popsané výše vás vyjde asi na 28 euro. Platit se dá hotově nebo kartou.

Samozřejmě je možné volit také cestu mimo dálniční tahy. Je o poznání delší, ale také malebnější a pokud si chcete užít z Francie něco víc než Paříž, určitě stojí za vyzkoušení.

Pohyb autem po samotné Paříži pak není ani trochu problematický. Všude jsou názorné ukazatele. Dokonce ani samotné centrum není autem nedostupné, ačkoliv místo na parkování budete většinou hledat jen těžko. V tomto ohledu mají zjevnou výhodu a . Samotní Pařížané s oblibou využívání veřejné půjčovny kol .