Paříž

Letenky, ubytování, na kole, autem, průvodce, ceny, co navštívit

Paříž letecky

Poslední změna , autor

Jak letadlem do Paříže

Letecky je Paříž dostupná "snadno a rychle". Jakožto jedna z hlavních metropolí Evropy je Paříž cílovou destinací prakticky každé světové aerolinky. A to jak těch nejluxusnějších, tak i těch nízkonákladových.

Také z České republiky do Paříže létají pravidelné spoje. A to jak ČSA, tak např. i nízkonákladové letecké společnosti EasyJet. Stejně jako u jiných destinací i zde platí: čím dříve letenku do Paříže objednáte, tím nižší bude cena.

Běžně lze tedy několik dnů před plánovaným odletem sehnat jednosměrnou letenku do Paříže pro jednu osobu za cenu kolem 4500 Kč vč. všech tax (EasyJet). Lze ale samozřejmě i výrazně levněji - a i výrazně dráž.

Není nezajímavé podívat se také po jiných letištích než je Praha - Ruzyně a než jsou letiště v ČR. Cenově velmi zajímavé letenky do Paříže lze získat také pro letiště Drážďany, Vídeň a další okolní státy.

V Paříži jsou dvě hlavní letiště - Paříž Charles de Gaulle (CDG) a Paříž Orly (ORY). Pro nízkonákladové společnosti je nejčastějším cílem letiště CDG. Nachází se asi 25 km severovýchodně od Paříže. Je domovskou základnou Air France.

Z centra Paříže se do něj nejjednoduše dostanete metrem a následným příměstským vlakem za cenu kolem 9,5 euro. Letiště Charles de Gaulle v Paříži je ale dostupné také autobusem RATP (od terminálů 1 a 2 za 10 euro). Dále je CDG přímo spojeno s dálnicí A1, železniční stanicí TGV a samotné letiště a jeho tři terminály jsou obsluhovány automatickým vlakem CDGVAL.

Letiště Orly je výrazně menší než CDG, odbaví ročně asi polovinu pasažérů (kolem 27 mil.) a je mnohem blíž centru Paříže. Je určeno především pro domácí lety po Francii. Letiště je dostupné metrem, příměstkým vlakem (RER B) a automatickým vlakem Orlyval. Dostupné je také autobusem RATP - Orlybus.