Paříž

Letenky, ubytování, na kole, autem, průvodce, ceny, co navštívit

Paříž - praktické informace

Poslední změna , autor

Paříž - praktické informace

V době mezi 1. a 2. světovou válkou si Paříž získala slávu pro svůj barvitý noční život a množství umělců, kteří se do této francouzské metropole stahovali. Mnozí lidé přijíždějí do paříže právě za touto atmosférou kulturního rozkvětu a svobody. Nic naplat, je začátek 21. století a meziválečná atmosféra už je pryč.

Přesto ale zůstává městem s bohatým nejen nočním životem a vždy je kam vyrazit za zábavou, kulturou, na dobré jídlo nebo na nákupy. Dnes má Paříž jako taková přibližně 2,2 milionu obyvatel. Celá metropolitní oblast však zahrnuje až 12 milionů obyvatel.

Paříž je ekonomickým motorem Francie. Tvoří čtvrtinu francouzského domácího národního produktu. Není bez zajímavosti, že Paříž byla největším městem světa mezi 16. a 19. stoletím. Z této skutečnosti pramení i bohatá historie, tisíce památek a bohatství, na kterém Francie jakožto koloniální mocnost předváděla svou moc.

Ročně Paříž navštíví 42 milionů turistů. To z ní dělá nejnavštěvovanější město na světě. Některé zajímá Paříž na víkend, jiné na týden, další se rozhodnou zde prožít měsíce a léta. Není se co divit. Až jsou pařížské ceny velmi vysoká, atmosféra v ulicích plných kaváren, hospůdek a cukráren je neopakovatelná.

Turisté najdou ubytování v Paříži jak v hotelích, ať už drahých či levných, tak hostelích. Vyplatí se hledat, protože ubytování vám může zpříjemnit, anebo naopak pokazit celý zážitek. Doprava po Paříži je pro turisty nejsnazší autobusy (MHD), metrem a příměstskými vlaky. Taxi jsou velmi drahá.